תכנון אירוע בר מצווה בכותל - איך תעשו זאת נכון ?

השנה של בר המצווה כבר בפתח והמשפחה כבר מתרגשת לקראת תכנון הבר מצווה לנער המתבגר. צריך להחליט איך לערוך את האירוע המרגש כך שנער הבר מצווה לא ישכח אותו ואת החוויה המיוחדת בדרך להתבגרותו וקבלת עול המצוות. את ההכנות הנער יתחיל בלמידת הדרשה, איתה יעלה לתורה ובינתיים בזמן הזה, אתם ההורים תתכננו את יום האירוע. אחד המקומות המרגשים ביותר מבחינת הקדושה והסמל שלו עבור העם היהודי הוא הכותל ומשפחות רבות מחליטות לחגוג בר מצווה בכותל.

מה מיוחד בחגיגת בר מצווה בכותל?

כאשר עולים לתורה, רוב המשפחות יחגגו בבית הכנסת ולאחר מכן יחגגו אירוע ערב באולם אירועים, זה הקונספט השכיח ביותר באירועי בר מצווה. כאשר עושים אירוע בר מצווה בכותל, למעשה מזמינים את האורחים ליום שלם של הנאות בעיר המקסימה והייחודית ירושלים, כאשר הרגע המרגש שבו הנער יעלה לתורה יקרה בכותל, במקום הקדוש ביותר עבור העם היהודי. זו לא עליה לתורה באופן הרגיל והמסורתי, יש כאן קדושה כפולה ומכופלת ואווירה מיוחדת מאוד אשר מתחילה כבר בירידה במדרגות לכיוון הכותל.

תחילת היום, שיירת מתופפים שמחה

מעבר לעול המצוות של הנער והתבגרותו, זה יום שמח במיוחד, נהוג ללוות את הנער לכיוון הכותל בשירים, ריקודים ועם שיירת מתופפים אשר מלווה את הנער, משפחתו והאורחים. השיירה תתחיל מנקודה מסוימת ותגיע עד לכותל עם המון שמחה. כאשר תגיעו, מעט לפני הכניסה יחכה לכם ולאורחים שולחן כיבוד המתאים לבוקר. בשולחן תהיה שתיה קלה ושתיה חמה, בורקסים, עוגות עשירות וזו תהיה פתיחה נהדרת לעליה לתורה במתחם הכותל. כשתסתיים הבר מצווה בכותל, האורחים יוכלו לקרוא תפילה בכותל ולשים פתקים כמיטב המסורת.

סיור חוויתי להמשך היום

אזור העיר העתיקה של ירושלים באופן כללי ואזור הכותל בפרט כוללים מקומות רבים שמומלץ לבקר בהם. אפשר בהחלט לקחת את האורחים שלכם לסיור מרתק במנהרות הכותל מתחת לאדמה. זהו סיור שמראה את העיר העתיקה שהייתה בימי המלוכה, זהו לא שחזור אלא העיר האמיתית שנמצאה כחלק מהחפירות.

זמן ארוחת הצהריים

לאחר הסיור, תעלו על האוטובוס שהביא אתכם אל אירוע בר המצווה בכותל ותיסעו יחד לארוחת צהריים מפנקת והקראת דרשת הבר מצווה. את המסעדה הזמינו כמובן מראש, הכינו את בעל המקום לכמות הסועדים ואילו מנות תרצו שיהיו. זה הזמן שבו סוגרים את האירוע, זמן מנוחה נעים וטעים לכם ולאורחים לאחר יום מלא בשמחה, ייחודיות ועניין.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון : 077-9967102
דוא"ל: [email protected]

כתובת:
אליעזר הופיין 56 חולון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
רפאל הפקות

טלפון : 077-9967102

מייל: [email protected]

אליעזר הופיין 56 חולון
/home/avrahamt/domains/barmitzvah-kotel.co.il/public_html/public/css/layout.css