מה צריך לדעת על שבת חתן ?

שבת חתן בר מצווה היא שבת שמוקדשת לחתן הבר מצווה והיא נחלקת ל-3 חלקים :יום שישי, ארוחת השבת ויום השבת כולו כולל העלייה לתורה וההבדלה במוצאי שבת. כדי ששבת זו לא תשכח מצד אחד ולא תהיה מתישה מדי מצד שני, ניתן לתת אותה לניהולה של אמן שמתמחה בשבתות מסוג זה. אבל בל נקדים את המאוחר וכדאי קודם כל שנכיר את שלבי השבת.

יום שישי:

יום שישי במסגרת שבת חתן בר מצווה שונה מכל יום שישי אחר : ביום שישי זה המשפחה מתכנסת ועורכת טקס הדלקת נרות שמשותף לכל נשות המשפחה. לאחר מכן כל מתבצעת תפילת ערבית ומנחה משותפת שמלווה בפיוטים ובשירה. ניתן לערוך את ההתכנסות בכל מקום : בבית המשפחה, בבית מלון או בכל מקום אחר אותו תבחרו, רק שימו לב- כל החלקים שמרכיבים את השבת הזו צריכים להיות קרובים פיזית זה לזה מסיבה אחת : כדי שלא לחלל את קדושת השבת.

ארוחת השבת במסגרת שבת חתן בר מצווה

ארוחת שבת זו מלווה בשירה כמו כל ארוחת שבת אחרת, אך בניגוד לארוחות שבת אחרות ניתן להוסיף לה מרכיבים ייחודיים לבחירתכם, למשל : ברכות של בני המשפחה של חתן בר המצווה. כמו כן, בארוחה זו משתתפים לרוב אנשים רבים יותר מאשר בארוחת שבת רגילה, ולכן יש צורך שאדם שינהל את האירוע ושיאפשר אוירה אחידה בהתאמה למשפחה החוגגת. כך תרגישו בבית גם אם הארוחה מתבצעת רחוק מהבית למשל בבית מלון.

יום השבת

יום השבת מתחלק ל-2 חלקים עיקריים שבבסיסם שמחת בר המצווה:

החלק הראשון - עלייה לתורה שמתבצעת במהלך תפילת שחרית של שבת ונעשית תחת הנחיה מקצועית, שירה ותפילה.

החלק השני - הבדלה במוצאי שבת שמלווה בשירה

התאמה אישית

כיום ניתן להינות משבתות בסגנון זה בהתאמה אישית, למשל לנוסח התפילה והקריאה בתורה שמקובל על בני המשפחה. כמו כן, שבת זו מצריכה ארגון מראש ודאגה לכל הפרטים הגדולים והקטנים כאחד, למשל המקום שבו תיחגג השבת, סידור השולחנות, הזמנת מקומות לינה ועוד. כמו כן, לעיתים קרובות מפנקים את אורחי השבת במזכרות שונות ויש לדאוג גם לכך מראש. לכן, כדי ליהנות משבת חתן בר מצווה מומלץ לפנות למומחים של רפאל הפקת אירועים.

מאמר זה נכתב על ידי barmitzvah-kotel

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון : 077-9967102
דוא"ל: [email protected]

כתובת:
אליעזר הופיין 56 חולון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
רפאל הפקות

טלפון : 077-9967102

מייל: [email protected]

אליעזר הופיין 56 חולון
/home/avrahamt/domains/barmitzvah-kotel.co.il/public_html/public/css/layout.css