מה זה שבת חתן ואיך נהוג לחגוג אותה ?

המדריך המלא לשבת חתן:

רבים שואלים – מה זה שבת חתן בר מצווה ? עד לא מזמן היה נהוג לציין ולחגוג את שבת החתן בבית החתן, אירוע המלווה באווירה משפחתית ואינטימית, ולעתים גם מעט צפופה... משום שמדובר בעלייה לתורה בשבת, אורחי האירוע צריכים ללון בבית המארח, על מנת שיוכלו להגיע לבית הכנסת ברגל. הדבר אומר שיש למצוא מקום המתאים לאירוח ולהלנה של אנשים רבים, וגם למקומות חנייה עבור כולם. מעבר לכך – לדאוג לארוחה חגיגית לכולם, לסידור עבור הילדים, לארגון הבית... מדובר במטלה לא פשוטה, אך מהנה ומגבשת.
מנהג שבת חתן משמעותו יצירת המשכיות החגיגות שלאחר המאורע המשמח שהתרחש, ובמקרה זה – חתונה או עלייה לתורה. על פי המנהג, החגיגות נמשכות שבעה ימים לאחר יום המאורע עצמו, ובהם נהוג לשמח את החתנים.
ומבחינה סמלית, מה זה שבת חתן? הכוונה היא ציון הפעם הראשונה שבה סועד הגבר את ארוחת השבת שלו במעמדו החדש, אם כגבר נשוי, ואם כגבר צעיר בר מצווה. אופן ציון המאורע משתנה מעדה לעדה, חלק נוהגים לציין אותו בשבוע שלפני החתונה, אך לרוב נערכת הארוחה בשבת שאחרי החתונה, או בשבת העלייה לתורה.


מה זה שבת חתן מחוץ לבית?

כיוון שמדובר בהפקה לא פשוטה, קיימות היום בשוק חברות שונות שלקחו על עצמן את ארגון בר מצווה בכותל במלואו, מא' ועד ת', כך שלא תצטרכו לדאוג לדבר. ראשית, מתחילים לבדוק היכן תרצו לערוך את האירוע, זאת בהתאם למספר המוזמנים שלכם, ובהתאם לאווירה שתרצו ליצור. לאחר מכן מחליטים יחד על סוג האוכל שיוגש, ועל התפריט כולו, בדגש על כשרות מתאימה לקהל היעד. במהלך השבת תדאג חברת ההפקה להנעמת זמנם של האורחים בין תפילה לתפילה, באמצעות מפגשים משפחתיים, שירה משותפת, ארוחות והפעלות לילדים. שיא האירוע יגיע, כצפוי, עם העלייה לתורה, לה שותפים כל חברי המשפחה.
לפני שקובעים איך חוגגים את האירוע, כדאי לשאול –מה זה שבת חתן בשבילי? אופי החתן ורצונותיו הם אלה שייקבעו את אופיו של האירוע המיוחד. האירוע המיוחד שלכם מתקרב? פנו אל רפאל אירועים, המתמחים בארגון שבתות חתן בהתאם למבוקשכם, ותזכו למאורע חגיגי ומיוחד.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון : 077-9967102
דוא"ל: [email protected]

כתובת:
אליעזר הופיין 56 חולון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
רפאל הפקות

טלפון : 077-9967102

מייל: [email protected]

אליעזר הופיין 56 חולון
/home/avrahamt/domains/barmitzvah-kotel.co.il/public_html/public/css/layout.css