להתפלל במקום הקדוש ביותר

"אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני תדבק לשוני לחיכי אם לא אזכרכי, אם לא אעלה את ירושלים על ראש שמחתי.."

במשך דורות רבים ביקשו בני העם היהודי לעלות ולהתפלל במקום הכי קרוב למקום הקדוש ביותר - בית המקדש, אך לא עלה בידם.

בימי חורבן בית המקדש השני סולקו בני ישראל מארצם לארצות נכר ונאלצו לעזוב את המקומות הקדושים להם וביניהם גם את מקום המקדש בעיר ירושלים.

לאחר שנים רבות גם כאשר קמה מדינת ישראל בשנת 1948 עדיין לא היה הכותל המערבי בידינו, ולא היתה אפשרות לעלות להתפלל ולבקר בו.

בשנת 1967 בימי מלחמת ששת הימים שחררו חילי צבא ההגנה לישראל ובראשם חיילי חייל הצנחנים את הכותל המערבי. מאותו יום ואילך נפתחה הגישה וקיימת אפשרות חופשית לעלות ולהתפלל במקום הקדוש ביותר לעם היהודי - הכותל המערבי.

חשיבותה של ירושלים לעם ישראל היא כה רבה ועצומה , עד כי חתן ביום חופתו ברגע השמח בחייו צריך להזכיר את ירושלים ולאמר:"אם לא אעלה את ירושלים על ראש שמחתי" שמשמעותו - אזכור ולא אשכח את העיר ירושלים דווקא ביום שמחתי.

היות והכותל המערבי הינו המקום הקדוש ביותר לעם היהודי אנו ברפאל הפקות אירועים רואים חשיבות גדולה מאוד לחוג ולציין את היום המיוחד הזה דווקא ברחבת הכותל המערבי ובכך להתחבר לשרשרת הדורות של עם ישראל ומסורת ישראל.ביום בר המצווה וכן ביום בת המצווה עולים בנינו ובנותינו ונכנסים לירושלים כילדים אך יוצאים ממנה כאנשים בוגרים - אנשים שמעתה ואילך עתידים לקחת אחריות על מעשיהם.יום בר המצווה ובת המצווה מציינים את המעבר מילדות לבגרות.

שיא היום!! הוא בשעה שמברך האב את בנו בעת היכנסו למצווה בברכה המפורסמת: "ברוך שפטרני מעונשו של זה" שמשמעותה היא - מעתה ואילך אתה אחראי למעשייך ואתה עתיד לקחת אחריות עליהם.גם לכלת בת המצווה ישנה ברכה מיוחדת אותה היא מברכת יחד עם האם ברגעי השיא של היום דווקא ברחבת הכותל המערבי והיא: "אבינו שבשמים, הנחה את ליבי לבחור בדרך הטובה ולא לסטות מדרך הישר" (תפילת בת מצווה - נוסח צ'כיה).

אנו ברפאל הפקות אירועים רואים חשיבות ואף שליחות בחיבור שריד בית המקדש והמקום המקודש ביותר לעם היהודי - הכותל המערבי, לבין האירוע שלכם. בעזרת הניסיון העשיר של אנשי הצוות שלי, נפיק בעבורכם את היום המרגש ביותר עם חיבור אמתית למסורת ישראל ושרשת הדורות ובעיקר - יום שמח של ישכח לעולם.

המאמר נכתב על ידי " בר מצווה בכותל ".

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון : 077-9967102
דוא"ל: [email protected]

כתובת:
אליעזר הופיין 56 חולון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
רפאל הפקות

טלפון : 077-9967102

מייל: [email protected]

אליעזר הופיין 56 חולון
/home/avrahamt/domains/barmitzvah-kotel.co.il/public_html/public/css/layout.css