חגיגת בר מצווה בכותל עם חוויה ייחודית

חגיגת גיל המצוות הינה מסורת רבת שנים בעולם היהודי דתי וגם חילוני ונוהגים לציין אותה באירוע שמסמל את האחריות החדשה של הנער. האירוע מחולק לרוב לשניים. בראש ובראשונה על פי המסורת הנער עולה לתורה עם עלות השחר ובזמן אחר יתקיים אירוע הבר מצווה למשפחה והחברים. את העליה לתורה יש משפחות שיעשו בבית הכנסת ויש משפחות אשר יגדילו את האירוע למיוחד יותר ויקיימו בר מצווה בכותל. כחלק מהאירוע המרגש על הילד להיות בקיא בקריאת ההפטרה ולכך מתכונן מספר חודשים קודם לכן עד לרגע המיוחל בבית הכנסת. בחודשים אלו המשפחה גם תתחיל להכין את מסיבת הבר מצווה. סביב האירוע יש התרגשות רבה וכחלק מההכנות, על המשפחה לדאוג לסגירת אולם, דיג'י, צלם, קייטרינג וכיום גם הפקות מיוחדות לבר מצווה המושלמת. בין כל אלו ישנה מסורת נוספת, דרשת הבר מצווה וברכות המשפחה לנער הצעיר.

חגיגת בר מצווה בכותל

כאשר עושים בר מצווה בכותל, למעשה משתפים יחד את בני המשפחה בתהלוכה שמחה אשר תלווה את הנער אל רחבת הכותל לצד של הגברים. שם יצטרפו בני המשפחה מהמין הגברי יחד עם הנער ושם למעשה תתקיים העליה לתורה. כחלק מהטקס יבורכו ברכות, תהיה הנחת התפילין ולאחר מכן העליה לתורה של הנער. נשות המשפחה יוכלו בינתיים להיות באזור הנשים אשר צמוד במחיצות לחלק של הגברים. הן יוכלו לחוות את קדושת המקום ולבקש בקשות בקיר הכותל. עם המשפחה יתלווה מדריך אשר יספר על משמעות החגיגה והמשמעות של האירוע בכותל לעם היהודי לדורותיו. זהו אירוע מרגש מאוד עבור הנער ועבור משפחתו שמלווה אותו. אחרי העליה לתורה של הנער, יוכלו בני המשפחה גם הם להתפל בכותל ולהניח בקשות. 

אטרקציות שניתן להוסיף לאירוע בר מצווה בכותל

מעבר לכך שלאורך ההליכה אל הכותל ולאורך הטקס מלווה אתכם מדריך, יש אטרקציות נוספות אשר תוכלו להוסיף ליום זה ולהעשיר את אורחיכם שהגיעו איתכם לירושליים לכבוד המאורע. אוכל הוא דבר שמשמח כל אירוע, בהחלט ניתן להוסיף כיבוד ושתיה כבר בקרבת רחבת התפילה, כך שאורחיכם יוכלו לצאת ולהנות מכיבוד קל. לאחר הכיבוד והשתיה ניתן לצאת לסיור באזור הרובע היהודי או באתרים היסטוריים אחרים אשר יש לתאם אותם מראש. כמובן שכדאי לצרף לאירוע צלם אשר ילווה אתכם לאורך המסע. זו תהיה מזכרת נהדרת. בסיום הסיור תוכלו ללכת ולהתפנק באחת המסעדות אשר מציעה העיר, כך שהאורחים שלכם יוכלו להנות מארוחת צהריים עשירה ומיוחדת לפני שהם חוזרים לבתיהם.  אחת האטרקציות המשמחות ביותר שניתן להוסיף לתהלוכה השמחה לעבר הכותל הוא מתופפים אשר יוסיפו לאווירה השמחה והמיוחדת. 

איך מגיעים האורחים לירושליים?

הדרך הטובה ביותר להביא את האורחים שלכם אל הכותל מבלי ליצור להם מעמסה של נסיעות היא לסגור אוטובוס מראש על פי מספר האורחים שלכם. האוטובוס יעשה איסוף ממקומות ציון מסוימים בערים השונות וייקח את כולם אל הנקודה בה תתחיל התהלוכה אל הכותל ואל העליה לתורה. האוטובוס ילווה אתכם לאורך היום בעיר ירושליים ובתום האירוע יחזיר את האורחים אל נקודות האיסוף מהבוקר. אין ספק כי זו הדרך הנוחה ביותר אשר תאפשר לאורחים שלכם להשתתף באירוע בנוחות מקסימלית. 

לסיכום, בר מצווה היא אירוע מיוחד ואם זו בר מצווה בכותל אז אין ספק שהאירוע לובש חגיגיות גדולה יותר אשר הופכת את השמחה למיוחדת במינה עבור הנער ומשפחתו.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון : 077-9967102
דוא"ל: [email protected]

כתובת:
אליעזר הופיין 56 חולון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
רפאל הפקות

טלפון : 077-9967102

מייל: [email protected]

אליעזר הופיין 56 חולון
/home/avrahamt/domains/barmitzvah-kotel.co.il/public_html/public/css/layout.css