הכותל המערבי - המקום שמייצר חוויה רוחנית לנער הצעיר

טקס עלייה לתורה בכותל מהווה את המרכיב המהותי ביותר בחגיגות בר המצווה:

מסיבת בר המצווה שאין בה עלייה לתורה הופכת לנטולת ערך רוחני וריקה מהתוכן הטמון במסורת היהודית. המעמד שבו עולה הנער יהודי לתורה בבית הכנסת בהגיעו לגיל 13, מסמל על פי הדת את ההיפרדות שלו מהאחריות של הוריו וקבלת עול המצוות כחלק מכניסתו לעולם המבוגרים.
דור הילדים העכשווי נוהג לכתוב כיום הודעות, בקשות ותפילות על הקיר בפייסבוק, אך מעולם לא הייתה וגם לא תהיה חלופה לקיר הדמעות והפתקים היהודי- הכותל המערבי, וכל נער המגיע לגיל המצוות זוכה להיכנס אל תוככי התרבות עתיקה ולהמשיך את המסע בן אלפי שנים. רבים בוחרים כיום לחגוג את טקס עליה לתורה בכותל- השריד היחידי שנותר מבית המקדש, היכן שהכול נגמר וחרב והיכן שהכול גם יתחיל מחדש.

עליה לתורה בכותל - חוויה טהורה המחברת את הנער אל ההיסטוריה השורשית והזהות היהודית שבו

מחברת רפאל הפקות אירועים, המתמחה בהפקת אירועים גדושי שמחה, מציינים שיהודים מרחבי כל העולם בוחרים לערוך את טקס עליה לתורה בכותל המערבי, במקום המקודש לנו ביותר, שכן מדובר בחוויה טהורה עם עוצמה רוחנית גבוהה ומעצימה במיוחד, המחברת את הנער אל ההיסטוריה השורשית והזהות היהודית הטמונה בו, ומהווה זיכרון שיישא בגאווה לאורך כל חייו.
מחברת רפאל הפקות אירועים מוסיפים כי בר מצווה בכותל עשויה להיות מרגשת מעין כמוה, ובפרט עבור יהודים מרחבי העולם שמבקרים לראשונה בישראל. מאז שהרב שלמה גורן תקע בשופר לאחר כיבוש הר הבית, הפכה רחבת הכותל למקום תוסס, חוויתי ומוזיקלי, שבו נוהגות להתכנס קבוצות גדולות של חוגגים ומשפחות, כשהנערים מלווים לעתים קרובות בלהקות של מתופפים ודרבוקות בלבוש אותנטי, תוך כדי הליכה בסמטאות העתיקות המובילות אל הכותל.

עליה לתורה בכותל - תהלוכה ססגונית ומרגשת בליווי של שופרות, בלונים ומעגל מתופפים

האירוע המלווה את הטקס של עליה לתורה בכותל דורש תכנון מוקדם ותיאום ציפיות, שכן, לא כל הפקה מתאימה לרוח האירוע ומצליחה לעשות שימוש בכפתורים שמאירים את הטקס באור הנכון.
מחברת רפאל הפקות אירועים מציינים שבבוקר האירוע נהוג שהמשפחה והחברים מתכנסים במקום מפגש שיש בו חנייה, שם ממתין להם אוטובוס חדיש עם נהג חייכן, שמסיע אותם לארוחת בוקר מפנקת הערוכה כבר על השולחנות. שם ממתינים להם אומן שהוא גם חזן ומכיר את העיר העתיקה, צוות של מתופפים עם שופרות ותופי ג'מבה גדולים וצוות הצילום הדואג לתיעוד הרגעים היפים.
בתום ארוחת הבוקר מגיעה המשפחה לשער ציון ומתחילה תהלוכה ססגונית ומרגשת כשמעל לחתן השמחה פרוסה חופה, כשהכול בליווי של שופרות ובלוני הליום כחולים ולבנים. עם סיום התהלוכה תוקעים בשופר ומפריחים את הבלונים, ומתחיל טקס העלייה לתורה והנחת התפילין בכותל המערבי.

המאמר נכתב על ידי www.barmitzvah-kotel.co.il.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון : 077-9967102
דוא"ל: [email protected]

כתובת:
אליעזר הופיין 56 חולון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
רפאל הפקות

טלפון : 077-9967102

מייל: [email protected]

אליעזר הופיין 56 חולון
/home/avrahamt/domains/barmitzvah-kotel.co.il/public_html/public/css/layout.css