בשביל מה צריך להשקיע בהפקת בת מצווה ?

הבת הקטנה שלכם הגיעה לגיל מצוות ואתם מתלבטים מה לעשות. אולי בעצם, לא צריך לעשות כלום? הרי אם הבת לא עולה לתורה, בשביל מה צריך להפיק אירוע בת מצווה כדי לחגוג את המאורע הזה? ובכלל, מה התכלית שלו? כל השאלות הללו הן שאלות הגיוניות ולגיטימיות שהורים רבים שואלים את עצמם ברגע שבתם מגיעה לפרקה. במאמר זה ננסה לתת לכם כמה תשובות שיעשו לכם סדר בראש.

לגלריית התמונות שלנו הקליקו כאן.

הפקות לבת מצווה – מתי כל הסיפור התחיל?

רבים מאיתנו אולי לא יודעים זאת, אך עד אמצע המאה ה – 19, לא היה נהוג כלל לחגוג את טקס בת המצווה. טקס בר המצווה אמנם צוין ונחגג בצורה משמעותית עוד מימי קדם, אך רק לפני כמאתיים שנה החלו רפורמיסטים יהודיים לכפור בעיקרון שאומר שרק לבנים אשר עולים לתורה מגיע טקס מפואר שכזה.
כיום, בת המצווה היא טקס אשר נחגג במתכונות ובצורות שונות בקהילות שונות. הפקות לבת מצווה נערכות באופנים שונים, בהתאם לצביון הדתי ולעיתים גם על פי המוצא האתני של המשפחה. בקהילות אורתודוכסיות נהוג כי בהגיעה לגיל 12, הנערה מבצעת טקס אשר במסגרתו היא קוראת את קריאת המפטיר ואת קריאת ההפטרה, ואף נושאת דרשה קצרה. לעומת זאת, בקרב קהילות חילוניות, נחגגת בת המצווה ללא סממנים דתיים.

על טקס בת המצווה בעולם המודרני

במאה העשרים ואחת, בת המצווה יכולות להיערך במקומות שונים, על פי ראות עיניה של המשפחה החוגגת. יש הבוחרים לחגוג בטקס צנוע בבית, ויש שבוחרים באולמי אירועים. מכל מקום, כיום, הפקות לבת מצווה אינן מסתכמות רק במפגן של בקיאות בכתבים עתיקים. בת מצווה בעידן המודרני כוללת התייחסות להיבטים של אחריות חברתית ובגרות אישית, תוך זיקה למאפיינים השונים של העולם בו אנו חיים כיום ולכן חשיבותה כה רבה.
בחברת רפאל הפקת אירועים, אנו מבצעים טקסי בת מצווה בכותל המערבי. בחירה זו מאפשרת לנערה לחגוג את היום המיוחד במיקום מיוחד לא פחות. בנוסף, בת מצווה אצלינו אינה מסתכמת רק בהקראה של טקסטים. אנו מתכננים עבור הנערות יום שלם של כיף וריגושים, אשר מהווה הכנה לרגע הגדול עצמו. במסגרת יום זה יצאו הנערות למסע אשר תחילתו בלטרון וסיומו בכותל המערבי. הנערות יזכו להאזין לשירים ולסיפורים מעוררי השראה, יטעמו מאכלים מיוחדים יחד עם משפחתם. אז אם גם אתם מעוניינים בטקס שיאפשר לכם לחגוג את בת המצווה בצורה מרגשת ומשמעותית כאחד, הגעתם למקום הנכון. נעשה כל שביכולתינו כדי להעניק לכם חווייה בלתי נשכחת.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון : 077-9967102
דוא"ל: [email protected]

כתובת:
אליעזר הופיין 56 חולון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
רפאל הפקות

טלפון : 077-9967102

מייל: [email protected]

אליעזר הופיין 56 חולון
/home/avrahamt/domains/barmitzvah-kotel.co.il/public_html/public/css/layout.css