ארגון בר מצווה

כל ילד ממתין ליום בר המצווה שלו, בו הוא ימוקם במרכז החגיגות ויהיה כוכב הערב שכל הנוכחים מתמקדים אך ורק בו. ואכן, אירוע בר המצווה הוא אירוע מכונן, שנחקק בזיכרון חתן הבר מצווה לכל החיים. ההורים אינם מעוניינים לאכזב את בנם, ומעוניינים לארגן עבורו אירוע בר מצווה מושלם.

ככלל, מעבר לגיל בר מצווה טומן בתוכו זכויות רבות, בעיקר משום שעתה הילד נכנס באופן רשמי לתקופת הנעורים, ומתחילים להתייחס אליו בצורה בוגרת. יחד עם זאת, הזכויות הללו כרוכות גם בחובות שעל נער בר המצווה לקיים. על פי היהדות, גיל בר מצווה הינו גיל מצוות, ומגיל זה הילד יכול להיחשב כחלק ממניין לתפילה, אמירת קדיש וכדומה. במסגרת המצוות שעל חתן בר המצווה לקיים, נהוג כי הוא ייקרא לתורה במהלך שבת חתן בר מצווה.

כיצד מחשבים את שבת חתן בר מצווה

שבת חתן בר מצווה מחושבת על פי התאריך העברי בו נולד חתן השמחה. בודקים באיזה יום בשבוע נופל תאריך יום הולדתו, כאשר השבת שלאחר תאריך זה מכונה שבת החתן של בר המצווה. כידוע, במשך כל שבתות השנה נהוג לקרוא בבית הכנסת מקטע מחמישה חומשי תורה, המכונה פרשת השבוע. מקובל כי במהלך תפילת שחרית של שבתות חתן בר מצווה, חזן בית הכנסת מכריז באופן חגיגי על שמו של חתן בר המצווה, והוא עולה אחר כבוד לבימת בית הכנסת. החתן מברך את ברכות התורה בקול רם, ולאחר מכן מנעים בקריאת קטע מפרשת השבוע עליו התכונן מראש. בסיום הקריאה והברכות, החתן זוכה לקבל מטר סוכריות שנזרקות לעברו מכל עברי בית הכנסת.

ארגונים לקראת השבת

לכאורה, ארגון בר מצווה אינו נראה כמלאכה מורכבת למדי, במיוחד בהשוואה להפקת האירוע המרכזי באולם האירועים. למעשה, שבת בר המצווה כוללת פרטים רבים עליהם יש לתת את הדעת, ובמקרים רבים אף מומלץ לפנות בגינם לחברה מקצועית לארגון אירועים, דוגמת רפאל הפקת אירועים. ראשית, יש להחליט האם עורכים את האירוע בבית הארחה או בבית הכנסת השכונתי. אירוע בבית הכנסת הסמוך לבית מצריך ארגון מקום לינה במהלך השבת לקרובי משפחה שומרי שבת, שכירת אולם לצורך ארוחות השבת, ניהול ומימון קידוש לחברי בת הכנסת ועוד. לחלופין, שבתות חתן בר מצווה בבית הארחה ידרשו תכנון מדוקדק של השבת והכנת תוכן למהלכה. 

לפרטים אודות רפאל הפקות.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 09:00-18:00

טלפון : 077-9967102
דוא"ל: [email protected]

כתובת:
אליעזר הופיין 56 חולון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
רפאל הפקות

טלפון : 077-9967102

מייל: [email protected]

אליעזר הופיין 56 חולון
/home/avrahamt/domains/barmitzvah-kotel.co.il/public_html/public/css/layout.css